نکات هم قبل از شرکت در کلاس اسکیت

نکات مهم قبل از شرکت در کلاس اسکیت
4.5/5 - (2 امتیاز)

خیلی از والدین ازم سوال میپرسن که برای جلسه اول چه نکاتی رو باید بخاطر داشته باشم یا چطوری سر کلاس حضور پیدا کنم از این جهت تصمیم گرفتم تو این مقاله به مواردی که قبل از شرکت در کلاس اسکیت می بایست بهش توجه داشته باشید بپردازم.مواردی که تو این مقاله گفته میشه ممکنه حین جلسات بعد از جلسات و یا قبل از جلسات مورد استفادتون قرار بگیره پس فقط برای افراد مبتدی نیست.

نکات مهمی که قبل از شرکت در کلاس اسکیت بهتره بدونیم!

خیلی از والدین و هنرجویان  وقتی برای اولین بار سر کلاس اسکیت حضور پیدا می کنن با مشکلاتی مواجه میشن مشکلاتی که تا قبل از اون تجربه اش نداشتن و این باعث میشه کمی مضطرب بشن یا خاطره بدی براشون به همراه داشت باشه در زیر مواردی عنوان میکنم که برای شرکت در کلاس اسکیت میتونه کمکتون کنه راستی اگه دوست داشتید به مقاله آموزش اسکیت در شیراز هم سر بزنید.

1.اطمینان از سلامت جسمی

همیشه سلامت فرد در اولویت شرکت در کلاس قرار دارد و می بایست هنرجو قبل از شرکت در کلاس نسبت به عدم داشتن علائمی که نشان دهنده بیماری باشد اطمینان حاصل کند.در صورتی که فرد کوچکترین علائمی را داشته باشد فعالیت ورزشی به دلیل افزایش گردش خون می تواند باعث بدتر شدن فرد شود و همچنین این خود می تواند باعث انتشار بیماری به سایر اعضا و ورزشکاران شود.همچنین در صورتی که فرد احساس ناراحتی و درد در ناحیه ای از بدن خود می کند بهتر است آن را با مربی خود در میان بگذارد.

2.داشتن روحیه خوب برای شرکت در کلاس

داشتن روحیه خوب برای شرکت در کلاس اسکیت تاثیر خیلی زیادی در یادگیری و امکان انجام حرکات را دارد از این جهت سعی کنید اگر کودک شما در شرایط روحی مناسبی نیست قبل از شرکت در کلاس آن را با مربی در میان بگذارید البته همانطور که می دانید ورزش اسکیت خود می تواند باعث تغییر حالت فرد و سرخوشی شود اما بهتر است این موارد با مربی در میان گذاشته شود تا نسبت به تجربه مربی راهکار لازم پیشنهاد شود.

3.اطمینان از محل برگزاری کلاس و برگزار شدن کلاس

قبل از شرکت در کلاس های ورزشی بهتر است از محل برگزاری کلاس اطمینان حاصل کنید بسیار مواردی دیده شده که مربی در فضا و مکان های  مختلفی آموزش داده و هنرجو به اشتباه و قبل از هماهنگی به مکان دیگری رفته است که این خود باعث دلخوری و تلف شدن وقت می شود همچنین ورزش اسکیت معمولا در پیست ها و فضا های سرباز کار می شود که ممکن است شرایط جوی نامناسب باعث کنسلی کلاس شود که در صورت عدم اطمینان بهتر است گروه کلاسی یا در نهایت با تماس تلفنی نسبت به برگزاری کلاس اطمینان حاصل کنید.

4.چک کردن اسکیت و اقلام همراه قبل از حرکت

یکی دیگر از مواردی که می بایست قبل و بعد از کلاس همیشه به آن توجه ویژه داشت چک کردن اسکیت و لوازم ایمنی و اقلام همراه با آن است بسیار مواردی دیده شده که هنرجویان و والدین بعد از شرکت در کلاس وسایل را فراموش کرده و گم کرده اند و جلسه بعد متوجه شده اند که بخاطر اهمیت و الزام استفاده از وسایل ایمنی ممکن است یک جلسه کلاس را از دست بدهند پس بهتر است قبل از شرکت در کلاس و بعد از شرکت در کلاس اقلام مربوطه چک شود.

5.انتخاب لباس مناسب

لباس ورزشی معمول ترین لباسی است که تقریبا در اکثریت رشته های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد اما در نظر داشته باشید که لباس با توجه به فضا و ویژگی ورزشی می تواند متفاوت باشد از این جهت بهتر است در شروع یادگیری اسکیت از لباس های استین بلند برای جلوگیری از خراشیده شدن پوست استفاده شود همچنین در صورت عدم استفاده از لباس ورزشی لباسی راحت و آزاد برای شروع بسیار مناسب است. همینطور بعضی از ورزش ها نیازمند تجهیزاتی مانند کفش اسکیت یا دوچرخه هستند که اینها نیز مانند لباش ورزشی مناسب اهمیت دارند.

6.بستن موها به درستی

از آنجایی که در هنگام اسکیت سواری پوشیدن کلاه الزامی است بهتر از قبل از شرکت در کلاس خانم ها به صورتی موهای خود را ببندند که مشکلی در پوشیدن کلاه نباشد که البته منظور ما درست پوشیدن کلاه و ایمن بودن آن است.

7.زمانبندی و برنامه ریزی جهت شرکت در کلاس

در صورتی که اولین در کلاس اسکیت شرکت می کنید بهتر است بعد از اطمینان از محل برگزاری کلاس زمان بیشتری را برای مسیر حرکت در نظر بگیرید تا در صورت ترافیک تاخیری در کلاس نداشته باشید و همچنین سعی کنید همیشه یک ربع زودتر از برگزاری کلاس در کلاس حضور پیدا کنید که این زمان صرف پوشیدن لوازم ایمنی و اسکیت می شود.

8.به همراه داشتن آب و مواد مغذی

ورزش اسکیت به دلیل سوخت و ساز بالا و کالاری سوزی زیاد به نسبت بقیه رشته های ورزشی و همچنین مدت زمان طولانی تر نسبت به بقیه ورزش ها نیازمند آب و مواد مغذی است که فرد در فواصل تمرینی بتواند آب و مواد از دست رفته را جبران کند لزا پیشنهاد می شود که همیشه قبل از شرکت در کلاس آب به مقدار لازم بنوشید و به همراه داشته باشید و خوردن میان وعده در تامین انرژی شما کمک خواهد کرد.

9.به همراه داشتن اسپری و اغلام خوشبو کننده

10.به همراه داشتن دستمال

11.گرم کردن

12.در صورت غیبت به مربی اطلاع دهید.

 

آخرین مقالات

این مطلب را به اشتراک بگذارید

5 1 رای
امتیاز دهید..
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها